با طعم سرکه بالزامیک مانادیت تمام وجودتان پر از حس خوب می شود

La batteria (اصطلاحی که برای مجموعه بشکه های حاوی سرکه بالزامیک مانادیت استفاده می شود) یک جهیزیه عروسی سنتی برای خانواده های ثروتمند و نجیب در امیلیا رومانیا بود.

گنجاندن aceto balsamico در ازدواج شما به این معنی است که بخشی از خانواده خود را وارد یک خانواده جدید کنید. به لطف ماندگاری سرکه، اگر زوجین صاحب فرزند می شدند، بالزامیک آنها را دوباره برای عروسی فرزندانشان و غیره هدیه می دادند.

سانتینا تصمیم گرفت انگور بکارد و هر سال مقدار بالزامیک خود را لیتر به لیتر افزایش دهد و پسرش آتیلیو در نهایت بشکه های بیشتری بخرد.

در سال 1982، این پسر آتیلیو، پیرلوئیجی بود که فروش سرکه بالزامیک خانواده را راه اندازی کرد و به همراه همسرش الیزابتتا، شروع به رشد پیوسته تولید خود در تپه های ویلابیانکا کردند، جایی که آستیا (مزرعه سرکه) هنوز پابرجاست.

ده‌ها سال بعد، Acetaia Sereni هنوز یکی از معدود مواردی است که در آن کل فرآیند در یک زمین گسترش می‌یابد: از وندمیا (برداشت) 15 هکتار باغ‌های انگور تا پیر شدن تا بسته‌بندی محصول نهایی.

در سال 1993، Consorzio Tutela Aceto Balsamico di Modena به منظور تنظیم سرکه بالزامیک و به عنوان نگهبان مقررات محصول تاسیس شد.

 

و اولین بطری DOP Aceto Balsamico Tradizionale di Modena با شماره 001 توسط Attilio Sereni در اینجا تولید شد. بطری باز نشده هنوز در گالری Acetaia Sereni قرار دارد و امروز کنسرسیوم از 51 تولید کننده سرکه بالزامیک محافظت می کند.

از بین همه آنها، Acetaia Sereni بیشترین سرکه DOP را تولید می کند.

امروز، پسران پیرلوئیجی، فرانچسکو و اومبرتو، توضیح می‌دهند که ازدواج والدینشان آغازگر مجموعه‌ای از بشکه‌ها با برچسب PIERLUIGI E ELISABETTA بود.

هنگامی که خواهر کوچکتر آنها به دنیا آمد، باتری FEDERICA ایجاد شد. هر دو برادر ست سرکه بالزامیک مخصوص به خود را دارند و روزی که بچه دار شوند باتری بیشتری به مجموعه خانواده اضافه می شود.

سرکه بالزامیک مودنا فقط می تواند با یک خانواده شروع یا پایان یابد. تولدها و ازدواج‌ها با سرکه مشخص می‌شوند، که نمایانگر ملموس ارتباطات بین مردم مودنا است. مرگ، طلاق یا غفلت از عوامل اصلی پایان دادن به تولید خانواده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.